сайт для палких паяльників

System Workbench for STM32 Установка на Ubuntu, настройка программатора и отладчика
(на русском языке)

System Workbench for STM32 – мульті-платформена IDE для мікроконтролерів STM32. Безкоштовна. Без обмежень за розміром коду, без обмежень за часом використання. Зроблена на базі Eclipse. Працює на операційних системах Linux, MacOS, Windows. Я буду встановлювати на Ubuntu 17.04.

Інсталяція System Workbench for STM32 на Ubuntu

1. Заходимо на сайт http://www.openstm32.org, реєструємося. Після чого на e-mail приходить посилання для підтвердження реєстрації. Підтверджуємо, заходимо на сайт зі своїм логіном і паролем.

2. Знаходимо файл install_sw4stm32_linux_64bits-latest.run і завантажимо його. Для 32-бітних ОС потрібен install_sw4stm32_linux_32bits-latest.run

3. Поки файл завантажується, встановимо потрібні пакети:


sudo apt-get install libc6:i386 lib32ncurses5
sudo apt install gksu

4. Встановлюємо права на запуск для завантаженого файлу install_sw4stm32_linux_64bits-latest.run. Запускаємо файл install_sw4stm32_linux_64bits-latest.run (у терміналі). Має розпочатися інсталяція. Встановлюємо.

5. Після завершення інсталяції заходимо у папку куди встановили (іконок в меню не буде), запускаємо eclipce.

6. Вказуємо папку для Workspace, після старту перевіряємо оновлення, після чого створюємо перший тестовий проект. Я створив з бібліотекою SPL. Намагаємось компілити.

Підключаємо програматор з підключеним мікроконтролером і пробуємо виконати пункт меню Run (компіляція, заливка у чип і запуск програми)

Якщо не запрацювало відразу – налаштовуємо програматор.

Налаштування програматора і дебаггера

7. Якщо у налаштуваннях Run закладка Debugger пише що ST-Link сервер не встановлений, встановлюємо його. Він лежить тут: ~/Ac6/SystemWorkbench/stlinkserver/st-stlink-server-1.0.12-1-linux-amd64.deb

8. Після встановлення st-stlink-server-1.0.12-1-linux-amd64.deb в налаштуваннях Run намагаємось увімкнути програматор. У мене вилізло повідомлення “Оновити прошивку”. Мається на увазі прошивку у програматорі ST-LINK v2.

9. Качаємо з сайту http://www.st.com/ оновлялку прошивки. Потрібен файл (на момент написання статі) en.stsw-link007.zip. З архіву витягуємо усю папку. У терміналі заходимо у папку: stsw-link007/AllPlatforms/StlinkRulesFilesForLinux і копіюємо файли як сказано у інструкції:


sudo cp *.* /etc/udev/rules.d

Після чого запускаємо STLinkUpgrade.jar:


sudo java -jar ./STLinkUpgrade.jar

(Якщо java не встановлена – матюкнется і підкаже пакет який потрібно встановити). Запускаємо STLinkUpgrade.jar і оновляємо прошивку програматору (програматор треба встромити у USB компа 🙂 ).

10. Заходимо у налаштування Run, закладка Debug і вмикаємо налаштування Software system reset (бо у мого програматора хардварний Reset відсутній).

Все. Заливка і дебагер мають працювати.

Enjoy!

Дивись також:

Translate
Архіви

© 2011-2018 Андрій Корягін, Кременчук - Київ, Україна